• პოლიციამ 2 აპრილს თბილისში მომხდარი მკვლელობისა და დაჭრის ფაქტის გამოძიების ფარ...
პოლიციამ 2 აპრილს თბილისში მომხდარი მკვლელობისა და დაჭრის ფაქტის გამოძიების ფარგლებში კიდევ 1 პირი დააკავა -  სულ  დაკავებულია 8 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბლისის პოლიციის დეპარტამენტის საგამოძიებო მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, მიმდინარე წლის 2 აპრილს თბილისში მომხდარი 2 პირის მკვლელობის და რამდენიმე პირის დაჭრის ფაქტზე მიმდინარე გამოძიების ფარგლებში, კიდევ 1 პირი - წარსულში ნასამართლევი, 1984 წელს დაბადებული გ.ა. განსაკუთრებით მძიმე დანაშაულის შეუტყობინებლობის ბრალდებით დააკავეს.
პოლიციამ ამავე ბრალდებით 8 აპრილს დააკავა და სისხლისსამართლებრივ პასუხისგებაში მიცემული არიან 1993 წელს დაბადებული გ. მ. და 1991 წელს დაბადებული ა.ბ.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულები თბილისში, კოსტავას ქუჩის მიმდებარედ განთავსებულ ერთ-ერთ ორგანიზაციაში მომხდარ მკვლელობის და დაჭრის ფაქტს თანმხლებ პირებთან ერთად შეესწრნენ, თუმცა სამართალდამცველებს მომხდარი დანაშაულის შესახებ არ შეატყობინეს, არ ითანამშრომლეს გამოძიებასთან და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალნენ.
პოლიციამ მიმდინარე გამოძიების ფარგლებში სულ 8 პირი დააკავა.
გამოძიება ცეცხლსასროლი იარაღის გამოყენებით დამამძიმებელ გარემოებებში ჩადენილ განზრახ მკვლელობის, ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების და განსაკუთრებით მძიმე დანაშაულის შეუტყობინებლობის ფაქტებზე მიმდინარეობს, სსკ-ის 109-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუქტით, 117-ე მუხლის მე-7 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით და 376-ე მუხლის მე-2 ნაწილით.

• Police detained another person within the frames of the ongoing investigation r...
Police detained another person within the frames of the ongoing investigation regarding the murder case and wounding in Tbilisi - 8 people detained in total
The officers of the Police Main Investigation Division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs have arrested another person, previously convicted – G.A. (DoB 1984) in connection with the murder of two people and wounding several others in Tbilisi on April 2 of the current year.
For the same charges, police already arrested G.M. (DoB 1993) and A.B. (DoB 1991).
The investigation established that the defendants witnessed the murder and wounding in one of the organizations located near Kostava Street in Tbilisi together with their accomplices, however, they did not inform the law enforcers about the crime, failed to cooperate with the investigation and fled the scene.
Police arrested a total of 8 people as part of the ongoing investigation.
The incident is being investigated on the fact of premeditated murder committed under aggravating circumstances with firearm, inflicting serious body injuries and failure to report a particularly serious crime under Article 109, Part III, Subparagraph “A” Article 117, Part VII, subparagraph “A” and Article 376, part II of the Criminal Code of Georgia.